Przecież

A może ja się tu nad sobą użalam? Stan pochemiczny można przecież porównać do „kaca mordercy”, ze wszystkimi efektami specjalnymi i z wymiotowaniem włącznie. Niektórzy mają to nawet częściej niż ja, bo co każdy weekend. Co prawda kac trwa tylko jeden dzień przed trzydziestką (i minimum dwa dni po trzydziestce), ale jak się dobrze zabaluje można na dochodzenie do siebie spędzić nawet i pół tygodnia. Co tydzień.

Nie wspomnę już o wszystkich tych, którzy przecież mają gorzej. Którzy nieustannie i boleśnie zmagają się z byciem mięchem, a są wyposażeni w tę ułomną, zwodzącą na manowce świadomość. To największe okrucieństwo naszego życia – że jesteśmy mięchem i o tym wiemy. Żeby tak nie być tego świadomym! Tak żal mi nas wszystkich z tego powodu.

A może jestem za mało inteligentna? Tak często przecież czuję intelektualną porażkę wobec myśli o śmierci, po prostu nie ogarniam, kapituluję i idę płakać, spać, a najczęściej pić. Może to proste, a ja nie daję rady? Może mi się to wszystko wydaje innym niż jest, może da się to wszystko poukładać, zadecydować co robić z czasem, który pozostał, wybrać coś, zaangażować się, określić, a nie siedzieć w kącie/ przy barze sparaliżowana przez samą myśl o tym, że mnie może nie być? I że trzeba jeszcze umrzeć.

A może za mało się porównuję? Za mało zaliczam się do grup, kółek, fundacji i stowarzyszeń (chorych i zdrowych)? Zbyt mocno nie chcę mówić „my”, za dużo tu „ja”, które przecież nie ułatwia, które oddziela i izoluje?

A może wcale nie jest tak źle? Przecież ciągle mogę przetańczyć całą noc, przeczytać całą książkę, zjeść całą pizzę i wytrzymać cały sezon ulubionego serialu.

A może w ogóle nie ma o czym pisać, bo i tak przecież wszyscy umrzemy?

mmm7
(fot. Karolina Sekuła)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s